Klasa I 2024/2025

rekrutacja klasa I.jpg (744 KB)

Zasady przyjęć do klas I na rok szkolny 2024/2025

Szanowni Państwo,

od 1 września 2024 r. wdrażamy innowacje programowe na pierwszym etapie edukacyjnym. Proponujemy Państwu dwie klasy z rozszerzonymi treściami programowymi oraz klasę ogólną.

Prosimy o zapoznanie się z opisem proponowanych innowacji i wypełnienie deklaracji (do pobrania). Przydział do konkretnej klasy odbędzie się na podstawie złożonej do sekretariatu deklaracji wyboru (decyduje kolejność zgłoszeń - data wpływu deklaracji w wersji papierowej do sekretariatu szkoły). Deklarację można składać w sekretariacie szkoły od 25 marca 2024 r.  w godz. 08:00 - 16:00.

Klasa 1A

• Innowacja programowa „Przygoda z warcabami” – 1 godzina tygodniowo w roku szkolnym 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027 – autorka innowacji p. Beata Zamielska

"Przygoda z warcabami" to nowatorski program edukacyjny zaprojektowany z myślą o uczniach klas 1-3 SP, mający na celu rozwijanie ich umiejętności strategicznego myślenia, koncentracji, cierpliwości oraz zdolności podejmowania szybkich i efektywnych decyzji. Realizowany przez 3 lata, program oferuje cotygodniowe zajęci trwające jedną godzinę, podczas których uczniowie mają okazję zgłębić tajniki gry w warcaby.

Innowacja "Przygoda z warcabami" wykorzystuje różnorodne metody nauczania, w tym zajęcia praktyczne, warsztaty, analizę partii, a także udział w turniejach szkolnych i międzyszkolnych. Ma ambicję stworzenia środowiska, w którym uczniowie mogą rozwijać swoje pasje, umiejętności i zainteresowania, stanowiąc cenne uzupełnienie tradycyjnego programu edukacyjnego. Współpracujemy z Polskim Związkiem Warcabowym.

Klasa 1B

• Innowacja programowa „Przygoda z matematyką z elementami kodowania w I etapie edukacyjnym” - 1 godzina tygodniowo w roku szkolnym 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027 – autorka innowacji p. Edyta Brząkała

„Przygoda z matematyką z elementami kodowania w I etapie edukacyjnym” ma wdrożyć uczniów do samodzielnego, logicznego myślenia, rozwinąć ich zdolności i zainteresowania. Podczas zajęć będą rozwijane sprawności umysłowe, posługiwanie się wiedzą w praktyce, umiejętności w zakresie kodowania. Uczniowie nabędą kolejnych doświadczeń matematycznych, nie odczuwając trudności związanych z nauką matematyki.

Innowacja składa się z trzech modułów:

1.Gry i zabawy matematyczne: łamigłówki, zagadki, gry logiczne, krzyżówki, rebusy, gry planszowe.

2. Zadania matematyczne.

3. Elementy kodowania.

Klasa 1C - ogólna

Informujemy, że od 25.03.2024 r. do 30.04.2024 r. trwa I tura naboru dzieci klas I-III do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025.

Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy w roku szkolnym 2024/2025   (wypełniamy tylko część A, pozostałe części należy złożyć do dnia 5 września 2024 r.)

1.png (2.99 MB)

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej szkole, a 21 marca na dzień otwarty.

SZKOŁA-PODSTAWOWA-nr-3-Im.-Janusza-kuscocińskiego-_1_.jpg (39.51 MB)

Zasady przyjęć do szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025

Zarządzenie Nr 19/2024 Prezydenta Miasta Legionowo z dnia 24 stycznia 2024 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2024/2025, w tym terminów składania dokumentów do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, klas pierwszych szkół podstawowych, klas wyższych niż klasa I sportowych oraz do oddziałów dwujęzycznych na poziomie klas siódmych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Legionowo