Data: 07.04.2022 r., godz. 22.03    651

Szanowni Państwo,Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie:Konkurs plastyczny „Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia” w oczach dzieci i młodzieżyPod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legionowo i Księdza Dziekana Grzegorza Kucharskiego28 maja 2022 r. naszemu miastu zostanie nadane imię Błogosławionego Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym o Kardynale Stefanie Wyszyńskim realizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Legionowie.Współorganizatorzy konkursu: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Kusocińskiego we współpracy z Urzędem Miasta Legionowo i parafią św. Jana Kantego w Legionowie.I. Cele konkursu:- Bliższe zapoznanie się z postacią Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jego życiem i działalnością;- Kształtowanie postaw patriotyczno-religijnych i promowanie wartości - Społecznej Krucjaty Miłości.- Ukazanie twórczości dzieci i młodzieży.II. Założenia organizacyjne:- Konkurs adresowany jest do uczniów klas 0-8 szkół legionowskich- Konkurs będzie przebiegał w trzech kategoriach:- kategoria I: oddział przedszkolny (5-6 lat)- kategoria II: klasy I – III szkoły podstawowej- kategoria III: klasy IV – VIII szkoły podstawowejREGULAMIN KONKURSU:I. Warunki uczestnictwa:- Uczestnicy wykonują prace plastyczne zgodnie z tematem: „Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia w oczach dzieci i młodzieży.”- Dowolny format wizualny (portret na formacie A4, A3, praca przestrzenna, rzeźba, obraz itp.) inspirowany Społeczną Krucjatą Miłości i życiem Kardynała Stefan Wyszyńskiego;- Dowolna technika wykonania (rysunek, malarstwo, grafika, kolaż, plakat, wyklejanka, komiks, plastelina, modelina, itp.);- Na konkurs przyjmowane są prace wykonane indywidualnie;- Praca wykonana na formacie płaskim powinna być czytelnie opisana w prawym dolnym rogu. Praca przestrzenna powinna być opisana na podstawce pracy w prawym dolnym rogu;- Podpis powinien zawierać: imię i nazwisko autora, szkoła, klasa, wiek;- Praca powinna być dostarczona do dnia 13 maja 2022 roku na adres: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Kusocińskiego, ul. Broniewskiego 7- Do pracy należy dołączyć kartę zgłoszenia oraz zgodę rodzica/opiekuna na publikowanie pracII. Kryteria oceny:- prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych;- zgodność pracy z tematem konkursu, ciekawe ujęcie tematu, estetyka i ogólne wrażenie pracy, pomysłowość.III. Nagrody i terminy konkursowe:1. Przyznane zostaną nagrody za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnienie w każdej kategorii.2. Wszystkie prace konkursowe wezmą udział w wystawie w parafii św. Jana Kantego oraz w Ratuszu.3. Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w dniu 28 maja 2022 r. podczas uroczystości nadania naszemu miastu imienia Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego (o miejscu i godzinie rozdania nagród zostaniecie Państwo poinformowani).4. Prace po rozstrzygnięciu konkursu przechodzą na własność organizatora.Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursiei życzymy wspaniałych prac inspirowanych życiem księdza Kardynała ????

Konkurs plastyczny - informacje oraz zgody