16 czerwca w świetlicy szkolnej po raz kolejny odbyło się spotkanie ósmoklasistów oraz Pana Roberta z uczniami świetlicy pt. "My, klasa ósma, Wam, świetliczakom teraz czytamy w naszej szkole ". Uczniowie uważnie wysłuchali czytanych fragmentów literatury dziecięcej przez uczniów klas ósmych. Wymieniali postacie z prezentowanych tekstów, oraz rozwiązywali zagadki dotyczące bohaterów literatury dziecięcej, brali udział w przedstawieniu postaci z bajek Andersena za pomocą gestów i mimiki. Na koniec zajęć dzieci wykonały prace plastyczne.


