XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Data: 20.05.2024 r., godz. 09.12    56
8 – 15 maja 2024

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8 – 15 maja 2024

XXI Tydzień Bibliotek przebiegał pod hasłem „Miejsce na czasie”. Hasło to pozwala myśleć o bibliotece jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie. Biblioteka szkolna do niczego nie zmusza, jedynie zaprasza, a wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia każdemu z czytelników. W tym roku biblioteka naszej szkoły zorganizowała i brała udział w wielu różnych ciekawych wydarzeniach:

8 maja

Finał XX Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Zagadki pana Lemoncella" dla klas 4-6 z udziałem trzech uczennic z naszej szkoły w legionowskiej Poczytalni.

W samej bibliotece miło miejsce spotkanie nt. nieoczywistych zakładek do książek. Uczniowie szukali w książkach rzeczy, które znajdujemy w wypożyczanych zbiorach i niekoniecznie są zakładkami.

9 maja

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej oraz Imieniny Biblioteki z wizytą u klasy „zerowej”. Wydarzenie to spotkanie młodszych czytelników naszej szkoły ze starszymi uczniami z klasy 6b, którzy czytali im wybrane przez siebie teksty z książek nabytych w ramach NPRC 2.0 oraz zadawali zagadki czytelnicze.

Przez cały okres nasza biblioteka oferowała niekonwencjonalne zabawy i quizy. Odbyło się sporo ciekawych rozmów, szczególnie z ośmioklasistami, którzy ostatni raz świętowali tydzień bibliotek w naszej szkole tuż przed swoimi egzaminami ośmioklasistów. Miała miejsce też wystawa lapbooków, które zostały przygotowane przez uczniów pod kierunkiem polonistki Pani Katarzyny Biwojno. W tym roku lapbooki ukazywały świat „Tajemniczego ogrodu” F. H. Burnetta . Efekty wyobraźni uczniów nt. tej lektury szkolnej można nadal podziwiać w bibliotece szkolnej.

Poniżej relacja fotograficzna z Tygodnia Bibliotek: