Dzień Otwarty w naszej szkole!

Data: 22.03.2024 r., godz. 10.32    75

„Nie taka szkoła straszna…”

21 marca br. wielu przyszłych pierwszoklasistów i obecnych trzecioklasistów wraz ze swoimi opiekunami odwiedziło naszą szkołę. Odbył się dzień otwarty dla przyszłych uczniów klas pierwszych i czwartych. Najważniejszym punktem programu były zajęcia otwarte (m. in. zajęcia sportowe Fitschool, Lego szkoła, Kodowanie, Google VR na lekcji polskiego, Robotyka w naszym życiu, lekcja z języka angielskiego z wykorzystaniem nowych technologii na temat św. Patryka) oraz występy przygotowane przez uczniów naszej szkoły, a zwłaszcza przedstawienie w języku angielskim „Czerwony Kapturek”, które zostało nagrodzone gromkimi brawami. Nie zabrakło także ciekawych doświadczeń, wspólnej zabawy, drobnych upominków dla uczestników zajęć. Po zajęciach goście zostali zabrani w podróż, niczym po Akademii pana Kleksa, podczas której zwiedzali szkolne korytarze i sale lekcyjne. Tego dnia odbył się także kiermasz świąteczny z pracami wykonanymi przez dzieci, rodziców, młodzież szkolną oraz nauczycielki i nauczycieli.

W dniu otwartym zaprezentowany został dorobek szkoły, w tym osiągnięcia dydaktyczne i sportowe, szkolne tradycje, realizowane projekty i przyszłe plany. W organizację tego wydarzenia byli zaangażowani niemal wszyscy pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie, którym serdecznie dziękujemy za włożony trud i pracę

Miejmy nadzieję, że 1. września mali uczniowie już bez obaw i stresu rozpoczną swoją przygodę z edukacją.