Apel dotyczący Ukrainy.

Data: 21.02.2024 r., godz. 08.03    79
Dnia 21.02.2024 r. (wtorek) odbył się apel dotyczący Ukrainy

Dnia 21.02.2024 r. (wtorek) odbył się apel dotyczący Ukrainy. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o życiu w Ukrainie, poznaliśmy interesujące miejsca, pyszne dania, znanych malarzy. Nie zabrakło występów dzieci ukraińskich, które były obejrzane i wysłuchane z ogromnym zainteresowaniem i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Stepan Zymnii, który grał na gitarze elektrycznej, rozdawał nawet autografy młodszym kolegą i koleżanką.

Dodatkowo na godzinach wychowawczych uczniowie oglądali prezentację multimedialną o Ukrainie, kulturze tego kraju, obyczajach, charakterystycznych potrawach, wykonaną przez panią Wandę Łuczywek.

Celem organizacji Dnia Ukrainy było przybliżenie uczniom informacji o kraju, jego obyczajach, kulturze.

Dzień Ukrainy pokazał, jak empatyczną, otwartą i wrażliwą na inne narody i kultury jest nasza szkolna społeczność. Dziękujemy nauczycielkom i uczniom, którzy z zaangażowaniem włączyli się we wszelką pomoc w organizacji apelu.