Dzień Świętego Marcina

Data: 23.11.2023 r., godz. 09.12    127
"W środę 22.11.2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Marcina...

W środę 22.11.2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Marcina. Jest to święto religijne obchodzone m. in. w Niemczech, Austrii i na Węgrzech.

Dzień ten stał się okazją do poznawania tradycji krajów niemieckojęzycznych, jak również promowania postawy niesienia dobra dla innych i refleksji nad swoimi wyborami, których na co dzień dokonujemy. Głównym punktem programu było przedstawienie o życiu św. Marcina w wykonaniu uczniów klasy 7 c wraz wychowawcą, panem Sławomirem Pniewskim. Inscenizacja w języku niemieckim została przygotowana pod kierunkiem pani Teresy Gajlewicz, rozmowę w oparciu o epizody z życia Św. Marcina poprowadziła pani Anna Golec. Przedstawienie miało też elementy, które wywołały radość wśród naszych uczniów, m. in. gęganie gęsi w gęsiarni. Uczniowie mieli też okazję do poznania niektórych słów w języku niemieckim.