Październik w świetlicy.

Data: 02.11.2023 r., godz. 08.21    147
Co wydarzyło się w świetlicy w październiku?

W październiku uczniowie uczyli się dostrzegać zmiany zachodzące jesienią w ogrodzie, sadzie i lesie. W kreatywny sposób wykorzystywali dary jesieni tworząc prace plastyczne. Poznali również znaczenie witamin w diecie człowieka.

Następnie w związku z obchodami Święta Edukacji Narodowej kształtowaliśmy postawę szacunku dla zawodu nauczyciela  oraz wszystkich pracowników szkoły. Dzieci namalowały portrety nauczycieli i wykonały kolorowe laurki dla swoich ulubionych nauczycieli.

W październiku wiele dzieje się w świecie zwierząt. Uczniowie poznali bardzo dużo  ciekawostek o zwierzętach leśnych, o sposobach spędzania przez nie zimy oraz o tym, jak przygotowują się do zimy.

W ostatnim tygodniu października rozmawialiśmy o ciekawych i bezpiecznych sposobach spędzania wolnego czasu. Każde dziecko wypowiadało się o swoim hobby i zainteresowaniach.