Wycieczka do WOPR w Zegrzu

Data: 02.10.2023 r., godz. 19.02    206
Klasy 4a i 5d wzięły udział w zajęciach dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad wodą. ​

 W poniedziałek 25 września uczniowie klas: 4a i 5d wraz z wychowawcami i p. Ewą Witecką wybrali się do jednostki Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zegrzu, aby zgłębić swoją wiedzę na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
      Uczniowie mieli okazję z bliska zobaczyć, jak naprawdę wygląda praca ratownika. Na początku przeszli szkolenie na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą, obejrzeli 2 filmy oparte na prawdziwych wydarzeniach, mieli czas na pytania oraz na własne refleksje. Instruktorzy i ratownicy wodni w bardzo ciekawy sposób starali się przedstawić najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk, cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania naszych wychowanków.
      Po szkoleniu był czas na zwiedzanie ośrodka, uczniowie bez przeszkód mogli obejrzeć sprzęt służący do ratownictwa wodnego, zasiąść za kierownicą samochodu specjalistycznego oraz  dotknąć wyposażenie takiego samochodu. Spacerując po pomoście mogli obejrzeć sprzęt wodny wykorzystywany przy różnych niebezpiecznych sytuacjach. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali ratowników, którzy opowiadali o różnych sytuacjach ze swojej pracy. Na koniec wizyty zajęcia praktyczne poprowadził ratownik medyczny. Każdy przećwiczył  technikę prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej.
      Uczniowie wracali do Legionowa zadowoleni z wycieczki, z poczuciem dobrze spędzonego czasu.