Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klas 7-8

Data: 28.06.2023 r., godz. 20.50    364
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klas 7-8

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 klas 7-8

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas ósmych to ostatnia uroczystość w naszej szkole. W tym roku szkolnym mury naszej szkoły opuściło 102 absolwentów.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 08.15 w sali gimnastycznej.

Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała Dyrektor Szkoły p. Janina Zając. Dyrektor szkoły pogratulowała wszystkim uczniom ukończenia szkoły podstawowej, wyrażając dumę i zadowolenie z wyników, jakie osiągnęli. „Dla każdego, mam nadzieję, był to czas ważny. To w naszej szkole rodziły się przyjaźnie, tu odnosiliście sukcesy, tu uczyliście się relacji z rówieśnikami i dorosłymi. Mam nadzieję, że będziecie miło wspominać lata spędzone z nami. Przed Wami nowe wyzwania i decyzje. Życzę Wam wszystkim sukcesów w dalszej edukacji”.

Nauczycielom podziękowała za rzetelną i efektywną pracę z uczniami, rodzicom za współpracę, Radzie Rodziców za działania podejmowane na rzecz uczniów i rozwoju szkoły, pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.

Podczas uroczystości uczniowie klas ósmych złożyli z dumą ślubowanie na Sztandar Szkoły i przekazali Sztandar Szkoły uczniom klasy siódmej.

Uroczystość była także okazją do wyróżnienia tych uczniów, którzy  uzyskali najlepsze wyniki w nauce i w sporcie. Dyrektor szkoły i Przedstawicielka Rady Rodziców p. Joanna Stępkowska wręczyły nagrodę dla Wojciecha Pomaskiego - tegorocznego Prymusa Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego. Następnie dyrektor szkoły oraz wychowawcy klas wręczyli uczniom świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, wyróżnionym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, a rodzicom wyróżnionych uczniów listy gratulacyjne. Wyróżnienia i nagrody dla dziesięciu najlepszych sportowców wręczyli dyrektor Szkoły, nauczyciel wychowania fizycznego p. Tomasz Kurach i  i Przedstawicielka Rady Rodziców p. Joanna Stępkowska.

Uczniowie klas ósmych podziękowali za trud włożony w ich wychowanie i nauczanie, przepraszając jednocześnie za wszystkie zmartwienia, których przysporzyli. Złożyli wszystkim nauczycielom życzenia szczęścia w życiu osobistym, w pracy, wiecznej pogody ducha i wakacyjnego wypoczynku.

Uroczystość wzbogaciły swoimi występami tegoroczne laureatki Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej POLIGLOTA, organizowanego przez naszą szkołę pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie udali się do sal lekcyjnych na ostatnie spotkanie z wychowawcą.