Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce "Jestem Polakiem" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legionowo

Data: 07.06.2023 r., godz. 12.00    305
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do nas za rok na kolejną edycję konkursu.

By popularyzować twórczość o tematyce patriotycznej, pielęgnować kulturę dziedzictwa narodowego, budować i pielęgnować postawy patriotyczne wśród młodego pokolenia Polaków, podjęliśmy inicjatywę po raz kolejny zorganizowania Powiatowego Konkursu „Jestem Polakiem. Uczniowie szkół podstawowych powiatu legionowskiego zostali zaproszeni do udziału w tym konkursie. Konkurs odbył się dnia 02.06.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Legionowie.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci historią Polski. Uczniowie wykazali się wysokim przygotowaniem. Konkurs został objęty Patronatem Prezydenta Miasta Legionowo, dzięki któremu żaden z uczestników nie opuścił szkoły bez nagrody.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością tańców oraz polskich strojów ludowych, herbów polskich miast, a także, sylwetkami naszych wybitnych sportowców. Rozwiązywali quizy wiedzy. Nie zabrakło pytań o polskie banknoty i wizerunki będących na nich królów polskich. Nie było czasu na nudę. Konkurs był bardzo emocjonujący i trudno było do samego końca wyłonić zwycięzcę. Po kilku dogrywkach, w których dzieci miały za zadanie wykazać się znajomością polskiego Parlamentu, udało się rozstrzygnąć konkurs.

Spośród wielu uczniów z różnych szkół, którzy wzięli w nim udział uczniowie trzech z nich zdobyli najwięcej punktów i tym samym otrzymali 3 pierwsze miejsca.

I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Łajskach

II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wólce Radzymińskiej

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Legionowie

Organizatorami konkursu były panie: Agata Wajcht, Dorota Chotomska, Izabela Czapiewska, Agnieszka Burchart-Piórkowska.