Święto Naszej Szkoły!

Data: 30.05.2023 r., godz. 08.41    310
W dniu 27 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z rocznicą nadania szkole imienia znanego sportowca Janusza Kusocińskiego - polskiego lekkoatlety i złotego medalisty olimpijskiego.

JK.jfif (12 KB)

W dniu 27 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z rocznicą nadania szkole imienia znanego sportowca Janusza Kusocińskiego - polskiego lekkoatlety i złotego medalisty olimpijskiego.

Nasza sala gimnastyczna zapełniła się rodzicami, nauczycielami oraz uczniami. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor - Janina Zając, witając przybyłych gości.

W trakcie uroczystości społeczność SP3 została zapoznana z sylwetką naszego patrona oraz ideami Janusza Kusocińskiego, które obecnie przyświecają naszym uczniom. Uroczystość ta była doskonałą okazją do podkreślenia talentów odkrytych podczas różnorodnych konkursów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Pani Dyrektor – Janina Zając wręczyła nagrody laureatom konkursu piosenki obcojęzycznej „Poliglota” oraz konkursu literackiego, którego zadaniem było napisanie opowiadania o naszym patronie.

W czasie akademii wystąpiły uczennice, które zaśpiewały piosenki w języku angielskim i ukraińskim.

To była wyjątkowa uroczystość.