Za nami XII edycja konkursu piosenki obcojęzycznej „POLIGLOTA”

Data: 28.05.2023 r., godz. 18.12    266
Dnia 18 maja 2023r. odbyła się już XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Poliglota” pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo

ZA NAMI XII EDYCJA KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ „POLIGLOTA”

Gratulujemy zwycięzcom....

Dnia 18 maja 2023r. odbyła się już XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Poliglota” pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Tego dnia sala widowiskowa w Ratuszu Miejskim gościła około 60 uczestników wraz z opiekunami. Uczniowie prezentowali swoje wokalne zdolności w dwóch kategoriach wiekowych: klasa 4 - 6 szkoła podstawowa oraz klasy 7 - 8 szkoły podstawowej. Wśród wykonawców byli soliści oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.

Młodzi artyści prezentowali piosenki w języku angielskim i hiszpańskim. Jak zawsze konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Wykonawcy dali popis swoich zdolności muzycznych oraz językowych, które oceniło jury złożonym z nauczycieli – opiekunów występujących uczniów.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:

w kategorii klasy 4 – 6 szkoły podstawowej – zespoły wokalne i wokalno - instrumentalne

II miejsce zajęły  Lena Mazurkiewicz i Wiktoria Wojciechowicz, klasa 4

III miejsce zajęły Weronika Wróbel, Kornelia Sobczak i Oliwia Dobrowolska, klasa 6

w kategorii klasy 7 - 8 szkoły podstawowej - soliści

III miejsce zajęła
Natalia Suska, klasa 8

w kategorii klasy 7 – 8 szkoły podstawowej – zespoły wokalne i wokalno - instrumentalne

I miejsce zajęły  Julita Rozwoda i Martyna Rozwoda, klasa 8

III miejsce zajęły  Natalia Suska, Maja Chudzyńska i Anna Oraniec, klasa 8

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się dnia 27 maja 2023r. w murach Szkoły Podstawowej Nr 3 w Legionowie.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym!

Organizatorzy konkursu