Dzień Ziemi 22 kwietnia

Data: 22.04.2023 r., godz. 19.45    192
22 kwietnia przypada Dzień Ziemi, obecnie to największe ekologiczne święto świata.

Międzynarodowy Dzień Ziemi - Powiat Legionowski

W klasie 3b miniony tydzień upłynął pod hasłem Planeta Ziemia. Uczniowie brali udział w zajęciach propagujących ekologiczny, zdrowy tryb życia. Przeprowadzono rozmowę, „Czym zajmuje się ekolog?”, „Co to jest segregacja śmieci i dlaczego tak jest ważna?”, „Co się dzieje ze śmieciami?”, „Jak szanować przyrodę?, „Dlaczego nie wolno niszczyć drzew?”, „Jakie korzyści dają człowiekowi rosnące drzewa?” Recytowali „Wierszyki o drzewach” autorstwa Moniki Miłowskiej. Na zajęciach plastyczno-technicznych wykazali się kreatywnością i wykonali drzewka. Dzieci pod koniec tygodnia na terenie szkoły siały ozdobne słoneczniki. Uświadomiły sobie, że „Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!”