"Ekoludek"

Data: 17.03.2023 r., godz. 08.03    124
W ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii” uczniowie Liceum im. Marii Konopnickiej w Legionowie przygotowali i zaprezentowali w świetlicy naszej szkoły projekt społeczny pod nazwą „Ekoludek”.

E K O L U D E K

Przedsięwzięcie ma na celu uświadomienie uczniom, jak poprawnie segregować śmieci. Licealiści zaprojektowali grę multimedialną, która uczy dbać o środowisko poprzez segregację odpadów.

Każde dziecko może wejść na stronę internetową ekoludekofficial.pl i zagrać. Zabawa polega na dopasowaniu odpadów do odpowiednich koszy.

Uczniowie świetlicy z wielkim zainteresowaniem zagrali w Ekoludka wykazując dużą wiedzę w zakresie problemu sortowania odpadów.

Na zakończenie spotkania uczniom zostały rozdane, przygotowane przez licealistów, pomoce utrwalające znajomość sortowania śmieci.