Ogólnopolski Dzień Matematyki w Szkole Podstawowej nr 3

Data: 20.03.2023 r., godz. 09.12    182
Dzień ten przebiegał pod hasłem „Zainwestuj w matematykę”.

Ogólnopolski Dzień Matematyki w Szkole Podstawowej nr 3
im. Janusza Kusocińskiego w Legionowie przebiegał pod hasłem „Zainwestuj w matematykę”.

Uczniowie klas 6 – 8 poznali pojęcia dotyczące rynku finansowego i rozwijali krytyczne myślenie rozwiązując zadania zamieszczone w prezentacji przygotowanej przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Uczniowie weszli w rolę akcjonariuszy na giełdzie obliczając dywidendy, inwestycje, odczytując informacje przedstawione w postaci diagramów, wykresów giełdowych
i analizując indeksy giełdowe.

Uczniowie klas 4 – 8 wzięli też udział w matematycznych rozgrywkach,
do których przystępowali indywidualnie lub grupowo. Młodzież chętnie rozwiązywała łamigłówki, układała matematyczne domino: obliczała pola figur płaskich, ćwiczyła działania na liczbach całkowitych, procentach, wyrażeniach algebraicznych a także własności figur płaskich oraz rozwiązywała Sudoku. Nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele postanowili zmierzyć się z matematyką. Zabawa była wspaniała, a rywalizacja zacięta.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.