Styczeń w świetlicy.

Data: 06.02.2023 r., godz. 12.12    157
Co wydarzyło się w świetlicy w styczniu?
Nowy Rok - nowe plany, marzenia i postanowienia. Po powrocie z przerwy świątecznej wszyscy składaliśmy sobie nawzajem życzenia noworoczne. Dzieci poznały zwyczaje związane z powitaniem Nowego Roku. Opowiadały o swoich marzeniach i postanowieniach. Doskonaliły także znajomość określeń czasu i pór roku, nazw miesięcy, dni tygodnia oraz pór dnia.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach uwrażliwiających na potrzeby zwierząt oraz konieczność niesienia im pomocy w zimie.
Pamiętaliśmy również o święcie babci i dziadka. Rozmawialiśmy o tym, jak spędzają czas z dziadkami oraz za co Ich kochają. Dzieci wykonały piękne laurki i nauczyły się redagować życzenia.
Koniec miesiąca upłynął pod znakiem Karnawału. Uczniowie dowiedzieli się jak obchodzony jest Karnawał w różnych częściach świata. Uczyły się podstawowych kroków tanecznych oraz wykonały kolorowe maski na bal karnawałowy.
A oto przykładowe prace wykonane w styczniu przez dzieci w świetlicy: