Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Data: 25.11.2022 r., godz. 08.09    246
W dniach 17 - 25 listopada 2022 r. obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka...

Obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka

images.jpg (22 KB)

Na dzień 20 listopada przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.
W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszył szczególny przekaz, zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji.

Celem tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF było przeciwdziałanie dyskryminacji, poprzez podkreślanie, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka.

Nasza Szkolna Społeczność przystąpiła do akcji angażując się w różnorodne aktywności:

• Uczniowie uczestniczyli w zajęciach o prawach dziecka w oparciu o przygotowane przez UNICEF scenariusze, wysłuchali i obejrzeli przygotowane w tej tematyce prezentacje oraz filmiki.
  • Każda z klas wspólnie przygotowała plakat dotyczący praw dzieci.
  • W ramach solidarności ze wszystkimi dziećmi na całym świecie, w poniedziałek uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.
  • Uczniowie oddziału przedszkolnego przygotowali piosenkę o Prawach Dziecka.
  • W dniach od 21.11 do 25.11.2022 r. w bibliotece szkolnej odbyła się wystawa literatury pt: „Janusz Korczak i prawa dziecka".

Nasi uczniowie wspaniale spędzili czas celebrując to wyjątkowe święto, czego efektem jest przygotowana przez uczniów i nauczycieli wspomagających wystawa będąca zwieńczeniem obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

#unicefpoland#WorldChildrensDay#NPRCZ 2.0
"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"