Debata pod hasłem „Demony wojny” w legionowskiej Poczytalni

Data: 11.11.2022 r., godz. 09.11    205
Debata pod hasłem „Demony wojny” w legionowskiej Poczytalni

W dniu 10 listopada,  uczniowie klasy 7a  Bianka Miazga, Zofia Śliwińska, Artur Kurek-Mosakowski oraz Tomasz Misztal udali się na debatę pod hasłem „Demony wojny”. Organizatorzy zaprosili 4-osobowe reprezentacje uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu legionowskiego. Wydarzenie miało miejsce w legionowskiej Poczytalni. W obecnej sytuacji geopolitycznej pojęcia „wojna” i „pokój” stały się dla naszego kraju niepokojąco namacalne. Głos młodych, którzy wkraczają w dorosłość w tak trudnym momencie historii jest niezwykle ważny w tym kontekście. Podczas debaty uczestnicy poszukiwali odpowiedzi na pytania: Jakie są przyczyny wojen, a jakie ich konsekwencje? Czy istnieją inne możliwości rozwiązywania konfliktów? Dlaczego wojna powszednieje? Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie warsztatów i moderację debaty była Beata Narel – nauczyciel Niepublicznego Liceum Językowego w Legionowie. Poniżej relacja fotograficzna.