Ślubowanie klas pierwszych.

Data: 14.10.2022 r., godz. 17.54    381
Nowy rok szkolny ruszył na dobre. Uczniowie klas pierwszych mają już nawet za sobą ślubowanie.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH | Szkoła Podstawowa w Babiaku

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 14.10.2022 r. o godz. 9.30 w Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania Uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było włączenie Uczniów klas pierwszych do społeczności uczniowskiej szkoły. Na wydarzeniu licznie zgromadzili się rodzice uczniów, babcie i dziadkowie, nauczyciele i wychowawcy.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Akademię poprowadzili uczniowie ze starszych klas.

Po zabraniu głosu przez Panią Dyrektor Janinę Zając oraz przez Pana Prezydenta Miasta Legionowo Piotra Zadrożnego rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez Uczniów klas pierwszych przy udziale wychowawców klas. Przedstawienie składało się ze wspólnego śpiewu oraz recytowania wierszy. Wszyscy Uczniowie pięknie się zaprezentowali.

Momentem kulminacyjnym było złożenie uroczystej przysięgi przez wszystkich Uczniów oraz pasowanie na ucznia symboliczną, dużą kredką.

Z okazji przypadającego święta nauczycieli, uczniowie dla swoich wychowawców zaśpiewali piosenkę, a Pani Dyrektor wszystkim pracownikom złożyła życzenia.

Po zakończeniu uroczystości był czas na pamiątkowe zdjęcia. Dzieci otrzymały w prezencie dyplomy oraz czapki absolwenta. Zorganizowany był także słodki poczęstunek.

Drodzy uczniowie pierwszych klas!

Serdecznie Wam gratulujemy, cieszymy się, że już oficjalnie jesteście uczniami i życzymy Wam powodzenia i dużo sukcesów!