Wycieczka klasy 2a i 3b

Data: 05.10.2022 r., godz. 09.01    255
3 października 2022r. uczniowie 2a i 3b udali się na wycieczkę do Polskiego Radia.

pobrane.png (5 KB)

października 2022r. uczniowie 2a i 3b udali się na wycieczkę do Polskiego Radio

Na miejscu przywitali ich prowadzący audycje radiowe p. Zbigniew Kozłowski i pani Barbara Utlińska.

Celem wycieczki było zapoznanie z pracą dziennikarzy radiowych oraz obejrzenie najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w radiu.

Opiekunowie oprowadzili dzieci po obiekcie. Na początku opowiedzieli o historii powstania radia. Najciekawszym punktem wycieczki było zwiedzanie studia nagrań Czwórka i Radio Dzieciom, gdyż uczestnicy wycieczki mogli być bezpośrednimi obserwatorami audycji nadawanej na żywo. Uczniowie po raz pierwszy w swoim życiu zobaczyli prawdziwy mikserski stół emisyjny oraz mnóstwo innych urządzeń potrzebnych w pracy realizatorów dźwięków. Zwiedzający byli pełni podziwu dla ludzi, którzy potrafią obsługiwać te setki pokręteł i suwaków. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie studia nagrań Polskie Radio Kierowców.

Wycieczka zakończyła się wspólnym zdjęciem pamiątkowym. Miłym akcentem było wręczenie uczniom gadżetów pamiątkowych Polskiego Radia. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i z entuzjazmem wychodzili z rozgłośni, rozmawiając o swoich wrażeniach ze zwiedzania.