Uroczystość odsłonięcia pomnika śp. Karola Szwedowskiego

Data: 16.09.2022 r., godz. 18.00    206

W dniu 12 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia pomnika śp. Karola Szwedowskiego, który w pierwszych dniach drugiej wojny światowej udzielał pomocy jako sanitariusz na pierwszej linii walk z Niemcami na Westerplatte. Syn Ziemi Świętokrzyskiej, który po wyjściu z obozu w Stuthoffie postanowił osiąść w Legionowie. Tu, na Bukowcu- zmarł w sierpniu 1941 roku w wieku 62 lat, stracił dwóch swoich synów- jednego w Palmirach zaś drugiego w Auschwitz. W uroczystościach odsłonięcia pomnika poświęconego Jego Pamięci brali udział przedstawiciele władz miejskich z prezydentem Legionowa         P. Romanem Smogorzewskim oraz przedstawiciele władz państwowych oraz lokalnego samorządu. Przy warcie honorowej, członkowie rodziny śp. P. Szwedowskiego dokonali odsłonięcia pomnika wraz z panem prezydentem Smogorzewskim.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.