lekcja biblioteczna w Miejskiej Bibliotece Publicznej - kl. 3D

Data: 30.05.2022 r., godz. 09.12    195
27 maja uczniowie kl. 3D udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej i uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt: ,,Kiedy drzewo opowiada''...

Zajęcia miały na celu przybliżenie historii bohaterów opisanej w książce Cezarego Harasimowicza pt: ,,Mirabelka''. Mirabelka to drzewo, które przetrwało wojnę, getto, zagładę, stalinizm. To wszystko, czego była świadkiem, zostało opisane w tej niezwykle wzruszającej i sentymentalnej opowieści. Opowieści snute przez drzewo pozwoliły przybliżyć dzieciom trudne tematy wojny i przemijania. Uczniowie na zajęciach poznali głównych bohaterów oraz ich losy. Pracowali w zespołach, w których wykonali własne drzewa. Umieszczali na nich listki, na których zapisywali pomysły, co mogło widzieć drzewo przez wszystkie swoje lata. Na owocach mirabelki umieszczali natomiast pomysły jak mogły potoczyć się losy bohaterów gdyby nie wybuchła wojna.