Święto Szkoły

Data: 29.05.2022 r., godz. 21.58    530
28 maja 2022 r. obchodziliśmy Święto Szkoły...

Święto Szkoły

XxY (1).jpg (606 KB)

W dniu 28 maja w naszej szkole na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia związana z 5 rocznicą nadania szkole imienia znanego sportowca Janusza Kusocińskiego - polskiego lekkoatlety, złotego medalisty olimpijskiego i wielokrotnego mistrza oraz rekordzisty Polski w biegach średnich i długich. W uroczystości brał udział honorowy gość Prezydent Miasta Legionowo - Pan Roman Smogorzewski. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły Janina Zając, witając przybyłych gości. W dalszej części spotkania Pan Roman Smogorzewski Prezydent Miasta Legionowo wręczył uczniom dyplomy i nagrody za zajęcie I, II , III miejsca w konkursach: „Dyktando dla aktywnych”, „Kwitnąca Trójka”, „Poliglota”. Uczennica klasy VIa Anna Ruśniak laureatka Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Poliglota” wykonała piosenkę w języku hiszpańskim „Ya no mas”. Zwieńczeniem uroczystości na hali gimnastycznej była część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 3a pod kierunkiem p. I. Czapiewskiej. Obecni uczniowie uczestniczyli w poczęstunku na stołówce szkolnej oraz w atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli: malowanie twarzy dla klasy 0-III oraz karaoke dla klas IV –VIII.