Spotkanie prewencyjne z przedstawicielem policji

Data: 23.05.2022 r., godz. 09.00    217
w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa

images-2.jpg (11 KB)

W dniu 19.05.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa odbyło się spotkanie dla uczniów klas szóstych i siódmych z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji mł. asp. p. Agatą Halicką na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Prowadząca spotkanie omówiła różnice między odpowiedzialnością prawną osób w różnym wieku, podawała liczne przykłady zachowań, które są propagowane są m. in. w mediach społecznościowych i młodym ludziom mogą wydawać się świetną zabawą, ale w konsekwencji mogą zakończyć się tragicznie. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematem. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i chętnie z tej sposobności skorzystali.