Akcja „Niezapominajka dla Ukrainy”

Data: 11.05.2022 r., godz. 13.18    300
Niezapominajka ma niebieskie płatki i żółty środek, kolory ukraińskiej flagi...
niezapominajka_flaga2a_1200.jpg (466 KB)

Akcja „Niezapominajka dla Ukrainy”

Akcja „Niezapominajka dla Ukrainy” poprzez symbolikę patronującego jej kwiatu ma być wyrazem pamięci o toczącej się wojnie w Ukrainie i gestem solidarności wobec obywatelek i obywateli tego państwa. Niezapominajka ma niebieskie płatki i żółty środek, kolory ukraińskiej flagi. Zgadzamy się co do tego, że pomoc materialna jest niezwykle ważna, jednak nie do przecenienia jest też okazywanie swojego poparcia, a tym samym dodawanie otuchy obywatelom walczącej Ukrainy.Klasa 6a z naszej szkoły wzięła udział w tej akcji.  Polegało to na symbolicznym posadzeniu niezapominajek w najbliższym otoczeniu budynku szkoły, w imię uznania dla bohaterskiej obrony Ukrainy. Im więcej niezapominajek, tym więcej znaków poparcia. Nasi uczniowie sprawili, żeby rozkwitł łan niezapominajek, które możemy podziwiać od strony chodnika niedaleko głównego wejścia.Pomysłodawcą akcji „Niezapominajka dla Ukrainy” jest Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie.