Konkursy czytelnicze w bibliotece szkolnej

Data: 12.02.2024 r., godz. 18.57    127
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach czytelniczych...

thumbnail_konkursy.jpg (64 KB)

KONKURSY CZYTELNICZE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach czytelniczych:

1) VI POWIATOWY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY pod patronatem Prezydenta  Miasta Legionowo  „Po nitce do kłębka, czyli zagadki detektywistyczne Lassego i Mai” dla klas drugich i trzecich

Etap szkolny odbędzie się 13 marca.

2) I POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY pod patronatem Prezydenta  Miasta Legionowo "W świecie wyobraźni"

Obowiązuje znajomość książek:

klasy 4-6: "Opowieści z Narnii. lew, Czarownica i stara szafa" i "Akademia Pana Kleksa" - etap szkolny oraz "Hobbit" - etap powiatowy

klasy 7-8: "Mały Książę", Dziady", cz. II, "Świtezianka" - etap szkolny oraz "Balladyna"- etap powiatowy

Etap szkolny odbędzie się 14 marca.

3) XX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY „Zagadki pana Lemoncella”

dla uczniów miłośników czytania z klas 4- 6. Obowiązuje znajomość 2 książek Chrisa Grabensteina:

Tom 1: „Biblioteka pana Lemoncella”,

Tom 2: „Olimpiada pana Lemoncella”.

Konkurs przygotowywany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Legionowie. Celem I etapu jest wyłonienie uczniów, którzy będą reprezentowali szkołę w II etapie konkursu w dniu 8 maja 2024.

Prosimy o zgłaszanie się kandydatów na uczestników w/w konkursów do 07 lutego 2024 bezpośrednio do biblioteki szkolnej.