Grudzień w świetlicy.

Data: 04.01.2024 r., godz. 09.12    138
Co wydarzyło się w świetlicy w grudniu?

Grudzień w świetlicy szkolnej

Grudniowy miesiąc w świetlicy szkolnej był naturalnie miesiącem poświęconym przede wszystkim Świętom Bożego Narodzenia, na które chyba każde dziecko czeka z utęsknieniem.

Hasłem przewodnim w świetlicy szkolnej w dniach od 4 do 8 grudnia była „Barbórka i Mikołajki”. Celami zajęć świetlicowych w pierwszym tygodniu grudnia było kształtowanie szacunku dla każdej pracy (górnik, hutnik) oraz uwrażliwienie na potrzeby innych (Mikołajki). Uczniowie podczas zajęć świetlicowych kultywowali tradycje związane z obchodami Święta Barbórki oraz Mikołajek. Uczniowie poznali także specyfikę pracy niebezpiecznych zawodów. Panie wychowawczynie w świetlicy pracowały z uczniami, wykorzystując sposoby pracy takie jak: pogadanka, burza mózgów. Dzieci czytały wiersze traktujące o pracy górnika oraz wykonywały piękne prace plastyczne.

„Kolorowa choinka” to hasło przewodnie w świetlicy szkolnej w drugim tygodniu grudnia. Celami zajęć świetlicowych w tym tygodniu grudnia było poznanie sposobów zdobienia mieszkań na czas Bożego Narodzenia oraz wyrabianie nawyku dbałości o estetykę. Uczniowie podczas zajęć świetlicowych kultywowali tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, tym samym rozbudzali w sobie i wokół siebie świąteczny nastrój. Dzieci na świetlicy wykonywały ozdoby świąteczne według wzoru oraz własnego pomysłu, a także redagowały życzenia świąteczne.

Hasło przewodnie w świetlicy szkolnej w dniach od 18 do 22 grudnia brzmiało „Hej kolęda, kolęda…”. Celami zajęć w świetlicy w trzecim tygodniu grudnia było zapoznanie z tradycjami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia oraz umacnianie więzi rodzinnych. Uczniowie poznali tradycje dawnego kolędowania oraz zabaw karnawałowych, jak również poznali i śpiewali różne utwory świąteczne. Panie wychowawczynie w świetlicy pracowały z uczniami, wykorzystując sposoby pracy takie jak: pogadanka, dyskusja, rozmowa. Dzieci czytały wiersze traktujące o Świętach Bożego Narodzenia i ich tradycjach. Podopieczni wykonywali także ciekawe prace plastyczne