Listopad w świetlicy.

Data: 05.12.2023 r., godz. 09.12    78
Co wydarzyło się w świetlicy w listopadzie?

W listopadzie uczniowie zapoznawali się z pojęciami: bajka, mit, legenda, podanie. Z ciekawością czytali i słuchali legend, takich jak „Legenda o Warszawskiej Syrence”, „Legenda o Smoku Wawelskim”, „Legenda o Poznańskich Koziołkach” i inne.
W kolejnym tygodniu listopada z okazji obchodów Święta Niepodległości uczniowie świetlicy kształtowali postawy patriotyczne, czytając książki dotyczące historii Polski, poznając bohaterów narodowych, tworząc kreatywne prace plastyczne.
Następnie rozmawialiśmy o przestrzeganiu zasad dobrego wychowania, jak być kulturalnym. Uczniowie rozwijali umiejętności właściwego zachowania w różnych sytuacjach społecznych.
Świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznawały historię Pluszowego Misia i jego święta.
W ostatnim tygodniu listopada rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie, kształtowaliśmy umiejętności odpowiedniego ubierania się i odżywiania. Uczniowie poznawali tradycje związane z Andrzejkami.