"Bajczytanki Pani Hanki"

Data: 10.03.2023 r., godz. 08.03    172
Bajczytanki Pani Hanki podczas pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych

9 marca mieliśmy okazję spotkać w naszej szkole Panią Hannę Niewiadomską, legionowską poetkę, która zapoznała naszych uczniów z klas 0, 1a, 1b, 1c, 1d i 3c ze swoją twórczością. W holu szkoły autorka wspaniale recytowała swoje wiersze. Młodzi uczestnicy spotkania odpowiadali na zadane zagadki związane z tytułami utworów dla dzieci. Dzięki takiej przygodzie utrwala się nawyk kontaktu z książką i rozwija się gust czytelniczy. Realne spotkanie z pisarzem i zdobycie jego autografu to była prawdziwa frajda dla każdego ucznia. Należy jeszcze wspomnieć, że wychowankowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelnika szkolnej biblioteki i złożyli uroczystą przysięgę na początku swojej czytelniczej przygody. Poniżej relacja fotograficzna ze spotkania.